× تماس با ما
2 1 نظرات 581 بازدید
تاریخ انتشار 06 - 1398/10/05

پرورش کبوتر کسب و کار کم و هزینه و جذاب برای تامین امنیت غذایی

پرورش کبوتر کسب و کار کم و هزینه و جذاب برای تامین امنیت غذایی

 


کبوتر يا کفتر به گروهي از پرندگان متوسط تا بزرگ جثه از خانواده کبوتريان در راسته کبوترسانان گفته مي‌شود که به دو صورت وحشي و اهلي يافت مي‌شود و رنگ‌ها و نژادهاي مختلفي دارد.نام علمي کبوتر خانگي Columba livia domestica است.

شايد براي کمتر کسي باورکردني باشد، اما مي‌شود گوشت کبوتر را به‌عنوان يک غذاي سالم و مغذي مصرف کرد؛ البته نه هر کبوتري. خيلي‌ها در پشت‌بام منازل خود، تعدادي کبوتر را نگهداري مي‌کنند و هر چند روز يک‌بار، آنها را از قفس خارج کرده و پرواز مي‌دهند. اين گروه، مد نظر گزارش ما نيست. زيرا آنها جزو کبوتران زينتي هستند که بيشتر، ظاهر زيبايي داشته و توانايي پرواز اندکي دارند. البته انواع کبوتر را مي‌توان به هفت دسته اصلي تقسيم‌بندي کرد؛ رنگي، پروازي، زينتي، نمايشگر، وحشي، نامه‌بر و گوشتي.(منبع)

کبوتران گوشتي، قدرت پروازي مطلوبي نداشته، اما وزن بالاتري دارند. به‌طوري‌که وزن‌شان تا يک کيلوگرم نيز مي‌رسد. البته توانايي توليد مثل بالا، قابليت مطلوب در تبديل مواد خوراکي به گوشت، تغذيه جوجه‌ها به نحو احسن و وزن‌گيري سريع از مشخصات ديگر اين نژادها است.

 نژاد هايي مانند جانت رانت، مونداين و کينگ از دسته کبوتراني هستند که سرعت رشد بالايي دارند و وزنشان پس از رسيدن به بلوغ به حدود يک کيلو گرم مي رسد. بنابراين اين نوع کبوتر ها در اکثر کشور هاي دنيا مانند فرانسه، انگليس، اسپانيا و آمريکا به جهت مصرف خوراکي پرورش مي يابند. اين کبوتر ها در عرض يک ماه بالغ مي شوند و قادر به توليد مثل هستند.(منبع)
معمولاً پرورش کبوتر از زمان به دنيا آمدن تا هنگام ذبح، يک ماه طول مي‌کشد. بنابراين سهولت در پرورش آن، امتيازي است که توليد گوشت کبوتر در منازل را امکان ‎ پذير کرده و چون از والدين به‌عنوان دستگاه جوجه‌کشي، پرورش‌دهنده جوجه و مرغ مادر استفاده مي‌شود، هزينه نگهداري بسيار پايين است.

خوشبختانه متقاضيان اين گوشت نيز در بازار کم نيستند و پرورش‌دهندگان، مشکلي از نظر بازاريابي و فروش ندارند و از آنجا که کشورهاي حاشيه خليج فارس، مصرف گوشت کبوتر را بيش از ايران مورد توجه قرار مي‌دهند، مي‌توان با توليد انبوه اين محصول، راه صادرات آن را نيز باز کرد. گذشته از اينها به ازاي هر مترمربع از قفس ساخته شده، 12 کبوتر نر و ماده مي‌توان پرورش داد که نشان مي‌دهد نياز به فضاي چندان زيادي براي پرورش ندارد.

گوشت کبوتر بر خلاف اندازه کوچکي که دارد، سرشار از انواع ويتامين ها ، پروتئين و مواد معدني مي باشد. بر خلاف گوشت مرغ و اردک از چربي بسيار پاييني برخوردار است. و در هر 100 گرم آن درصد قابل توجهي، آهن، کلسيم، پروتئين و ... وجود دارد. بر طبق آمار در هر 100 گرم گوشت کبوتر 3 گرم چربي اشباع شده، 24 گرم پروتئين، 32 درصد آهن، 30 درصد ويتامين B و درصد قابل توجهي از انواع ويتامين ها و مواد معدني ديگر در آن وجود دارد، قابل توجه است که اين مقدار از گوشت کبوتر 214 کالري انرژي دارد. 20 درصد پروتئين بيشتر نسبت به انواع طيور ديگر، مقوي معده و سيستم عصبي، هضم آسان، از بين بردن ضعف سالخوردگان، کلسيم بالاتر نسبت به ديگر پرندگان و کمک به رشد سريع و به حرف افتادن کودکان از مهم‌ترين مشخصات و خواص گوشت کبوتر است.
کميل مهدوي
 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/32581
1 نظر
حسین نظری حسین نظری 05:18:18 - 1399/02/25
باسلام,لطفا کسب وکارهای دیگری رو هم مطرح کنید که با سرمایه ی کم بشه راه انداخت و کسب درآمد کرد,,خیلی ممنون.