× تماس با ما
1 0 نظرات 330 بازدید
تاریخ انتشار 18 - 1398/09/29

گوشت بوقلمون جایگزینی برای گوشت‌های‌ سفید و قرمز

گوشت بوقلمون جایگزینی برای گوشت‌های‌ سفید و قرمز

بوقلمون پرنده‌اي از نژاد قرقاولان و بزرگ‌ترين و سنگين‌وزن‌ترين نژاد از پرندگان است که از سرده? (جنس) مليگريس (Meleagris) و بومي آمريکاي شمالي مي‌باشد. بوقلمون‌ها در راسته ماکيان‌سانان (Galliformes) قرار دارند. گوشت اين پرنده حاوي هر دو نوع گوشت سفيد و قرمز است. 65 درصد گوشت بوقلمون سفيد و در ناحيه سينه و 35 درصد آن تيره و در ناحيه ران‌ها قرار دارد. هريک از اين گوشت‌ها از نظر طعم و مزه باهم متفاوتند.


افزايش حجم توده گوشت قسمت‌هاي سينه و ران نسبت به حجم استخوان و در نتيجه ضايعات كمتر نسبت به گوشت‌هاي مشابه ويژگي برجسته بوقلمون است.

گوشت بوقلمون به دليل بافت ويژه‌اي که دارد هنگام طبخ حجم خود را از دست نمي‌دهد و به دليل داشتن پروتئين بالا، حداقل چربي اشباع، کمترين سطح کلسترول و فقدان چربي ميان بافتي در مقايسه با گوشت قرمز از اهميت بسياري برخوردار است و منبع مناسبي از ويتامين‌هاي A, B1، B3، B6، B12 و املاحي چون سلنيوم، منيزيم، مس، آهن، روي، پتاسيم و اسيد آمينه تريپتوفان به شمار مي‌رود.
گوشت بوقلمون بدون پوست به طور طبيعي چربي كمي دارد و در هر 100 گرم آن تنها يك گرم چربي موجود است. تقريبا تمامي چربي بوقلمون در پوست آن موجود است و گوشت تيره رنگ آن چربي بيشتري نسبت به گوشت سفيد آن دارد. بنابراين افراد مبتلا به چربي خون بالا بهتر است از گوشت سفيد سينه اين پرنده استفاده كنند. گوشت بدون پوست بوقلمون در مقايسه با گوشت هاي قرمز مانند گوشت گاو، گوسفند و ساير گوشت هاي مشابه ميزان کلسترول پايين تري دارد.
براساس آخرين آمار ، در طول سال 2017 کشاورزان بوقلمون کانادايي تقريبا 171 ميليون کيلوگرم محصول به ارزش 384 ميليون دلار توليد کردند. گوشت بوقلمون نزد کانادايي ها محبوب است و سرانه مصرف آن در سرتاسر اين کشور با بيش از 4 کيلوگرم مي‌باشد.
در ايران نيز طبق آخرين آمار دفتر طيور وزارت جهاد کشاوري که در سال 98 ارائه شده ظرفيت توليد بوقلمون کشور در سال به چهار ميليون قطعه رسيده است.سرانه مصرف بوقلمون در کشور به ازاي هر نفر به 650 گرم مي رسد.

با توجه به ظرفيت‌فراوان کشور براي پرورش اين حيوان و توليد محصولات مختلف آن و بدليل خاصيت‌هاي فراوان اشاره شده و صرفه اقتصادي آن مي‌تواند يکي از گزينه‌هاي ارزشمند کارآفريني و تقويت امنيت غذايي کشور باشد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/32311
0 نظر