× تماس با ما
1 1 نظرات 500 بازدید
تاریخ انتشار 02 - 1398/09/20

صحبت های سجاد یکی از کشاورزان خوزستانی

صحبت های سجاد یکی از کشاورزان خوزستانی


سجاد يکي از کشاورزان خوزستاني نتن زير را براي ما ارسال کرده و مي‌گويد وضع کشاورزي به دليل کارشکني ها و فساد دولتي بيش از پيش خراب شده...

شما داريد از لزوم حمايت از کشاورز و کشاورزي صحبت مي کنيد اما نمي‌دونم خبر داريد که:

امسال براي اولين بار کود شيميايي باکيفيت که بوسيله جهادکشاورزي با قيمت مناسب توزيع مي‌شده قطع شده و کشاورزان مجبورند کودهاي بي کيفيت و در اکثر موارد تقلبي رو از بازار آزاد با قيمت هاي چندبرابر تهيه کنند؟

در آستانه فصل کشت گازوييل اکثر تراکتورها به بهانه هاي واهي توسط وزارت نفت قطع شده و کشاورزان مجبورند گازوييل رو به چند برابر قيمت واقعي از بازار سياه و دلالان سوخت تهيه کنند؟

فساد سيستماتيک در ادارات جهادکشاورزي بي داد مي‌کنه... کارمندان اين اداره اگه مقدار کمي کود، سم و يا بذر مرغوب که به دستشون ميرسه با پرونده هاي جعلي به افراد خاصي (دلالان) ميدن و بعد از فروش اون اقلام در بازار آزاد با سود فروش شريک ميشن؟

اکثر کشاورزان منطقه ما موتورهاي ديزلي براي آبياري دارن که اين موتورها از طرف وزارت نفت کارت سوخت شاملشون نشده و مجبورند گازوييل رو چند برابر قيمت از بازار آزاد تهيه کنند؟

همه اين موارد بعلاوه نرخ پايين خريد توسط دولت يعني افزايش هزينه هاي کشاورزي و کاهش راندمان... من هم مثل شما تصور مي‌کنم کساني از عمد به دنبال تعطيلي بخش کشاورزي هستند.

لطفاً پيگيري بفرماييد
با تشکر فراوان
کشاورزي از خطه خوزستان

لطفا اگر در هرجاي کشور به دليل سوء مديريت دولتي در قبال کشاورزي دچار مشکل شديد با ما با در ارتباط باشيد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/31926
1 نظر
فاطمه عابدینی فاطمه عابدینی 08:32:07 - 1398/09/24
من خودم کارمند جهاد کشاورزی هستم اما هیچ کاری از دستم برای کشاورزها برنمیاد افراد دلسوز تو اداره زیاد داریم اما پستهای اصلی دست کسانی هست که فقط جیب خودشون براشون مهمه
دسته بندی