× تماس با ما
0 1 نظرات 613 بازدید
تاریخ انتشار 05 - 1398/09/10

یکی از بزرگ ترین آب شیرین کن های دنیا در امارات با ظرفیت 900 هزار متر مکعب در شبانه‌روز !

یکی از بزرگ ترین آب شیرین کن های دنیا در امارات با ظرفیت 900 هزار متر مکعب در شبانه‌روز !


امارات در مجموع بيش از 9 ميليون متر مکعب آب در شبانه‌روز توليد مي‌کند!

و البته عربستان داراي بزرگ‌ترين بازار شيرين‌سازي آب از درياست که با توليد بيش از 14 ميليون متر مکعب آب در شبانه‌روز، رتبه نخست دنيا در استفاده از صنعت نمک‌زدايي را داراست. به‌عبارت ديگر، اين کشور قريب به چهار برابر حجم آب فعلي درياچه اروميه آب شيرين در سال توليد مي‌کند!

عربستان در حال ساخت بزرگ‌ترين آب‌شيرين‌کن جهان با ظرفيت توليد بيش از يک ميليون متر مکعب آب در شبانه‌روز است. در حال حاضر، اين کشور حدود 50 درصد از نياز آب خانگي خود را از طريق واحدهاي آب‌شيرين‌کن تامين مي‌کند!

پ.ن: البته براي جلوگيري از جولان رانتخواران و به منظور شکل گيري يک بازار رقابتي در ايران براي ساخت و توسعه واحد هاي آب شيرين کن، بايد قراردادهاي دولتي با بخش خصوصي شفاف و بر اساس دانش روز طراحي شود.
 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/31573
1 نظر
داود رزم آهنگ داود رزم آهنگ 00:15:56 - 1398/11/06
با توجه به نیاز کشور به آب شیرین مخصوصا در سواحل مکران و داشتن فضای کافی می شود از سامانه آب شیرینکن خورشیدی با فناوری بومی ، بازده بالا و هزینه کم استفاده کرد . این سامانه می تواند بدون شور کردن آب ساحل کار کند و بازده آن 2 الی 3 برابر سیستم های فعلی می باشد این سامانه می تواند برای آب آشامیدنی شهرهای کوچک و روستاها و ایجاد مزارع محلی در تعداد قابل توجه استفاده شود .