× تماس با ما
0 0 نظرات 273 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1398/08/24

آنچه ‌در هفته‌های اخیر حول وزارت بازرگانی گذشت

آنچه ‌در هفته‌های اخیر حول وزارت بازرگانی گذشت


نظر شوراي نگهبان درباره طرح تشکيل وزارت بازرگاني
«در تبصره 1، انتقال وظايف مذکور در ماده 1 قانون «تمرکز وظايف و اختيارات مربوط به بخش کشاورزي در وزارت جهاد کشاورزي» به وزارتخانه‌هاي ذيربط، بدون تعيين دقيق وظايف هر کدام از وزارتخانه‌ها، مغاير اصول 85 و 133 قانون اساسي شناخته شد».
21 مهر 1398/ ايسنا

وزارت بازرگاني مکمل داخلي اينستکس
وجه ويژه دولت به تشکيل وزارت بازرگاني از يک‌سو و تمرکز بر روي عملياتي شدن اينستکس در عرصه سياست خارجي از سويي ديگر، اين شائبه را به وجود مي‌آورد که وزارت بازرگاني و اينستکس، مکمل هم بوده و تشکيل آن‌ها لازم و ملزوم يکديگر است.
4 آبان 1398/ فارس


تشکيل وزارت بازرگاني در هاله‌اي از ابهام/ خودکفايي محصولات استراتژيک در ورطه نابودي قرار گرفت
علي خان محمدي مدير عامل مجمع ملي نخبگان کشاورزي : تشکيل وزارت بازرگاني به قيمت نابودي خودکفايي محصولات استراتژيک تمام مي‌شود. طبق اظهار نظر نمايندگان مجلس، وزارت بازرگاني تنها در چند کشور وجود دارد و در حالي که وزارت جهاد کشاورزي در کشور ما نتوانسته امر تنظيم بازار را به درستي انجام دهد، درصدد تشکيل وزارت بازرگاني هستيم.
13 آبان 1398/ باشگاه خبرنگاران

نظر رهبر انقلاب درباره تشکيل دوباره وزارت بازرگاني
موافقان تشکيل وزارت بازرگاني طي سالهاي اخيربارها سخنان رهبري مبني بر گستردگي امورکلان وزارت صمت را مستمسک قرار داده‌اند اما نامه وزيروقت صمت به رئيس جمهور اين مستمسک را زيرسوال مي برد. رهبر انقلاب در موضوع احياي وزارت بازرگاني بر توجه به نظرات کارشناسي و افراد خبره و امين تاکيد دارند.
14 آبان 1398/ مهر


مافياي واردات به دنبال تشکيل وزارت بازرگاني است/ برخي با شعار کمبود آب، به دنبال واردات هستند
سيدحسين موسوي‌نژاد مشاور عالي نظام صنفي کشاورزي و منابع طبيعي کشور : تشکيل وزارت بازرگاني برخلاف زنجيره‌هاي ارزش و توليد است،مافياي واردات به دنبال تشکيل وزارت بازرگاني است، در حقيقت وزارت بازرگاني به نوعي وزارت واردات کشور خواهد بود و اين در حالي است که پتانسيل بالايي براي توليد داريم و اين جاي سوال است که چرا با داشتن چنين پتانسلي بايد اين وزارتخانه ايجاد شود. چنانچه به دنبال يکپارچه کردن توليد در کشور هستيم، تشکيل وزارت بازرگاني با اين موضوع منافات دارد.
18 آبان 1398/فارس

درخواست 56 نماينده درباره طرح تشکيل وزارت بازرگاني
56 نماينده درخواست مسکوت ماندن طرح تشکيل وزارت بازرگاني را با استناد به ماده 193 آيين‌نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي تقديم هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي کردند.
19 آبان 1398/ الف

احتمال ارجاع طرح تشکيل وزارت بازرگاني به مجمع تشخيص مصلحت
عبدالله رضيان عضو کميسيون صنايع مجلس از پافشاري کميسيون صنايع و معادن به طرح تشکيل وزارت تجارت و بازرگاني باوجود ايراد شوراي نگهبان خبر داد.
19آبان 1398/ دنياي اقتصاد

ارجاع تصميم‌گيري درباره وزارت بازرگاني به کميسيون اجتماعي مجلس توجيه منطقي ندارد
عباس پاپي زاده عضو کميسيون کشاورزي مجلس شوراي اسلامي: ارجاع تصميم‌گيري درباره وزارت بازرگاني به کميسيون اجتماعي توجيه منطقي ندارد. اين طرح بايد در کميسيون کشاورزي يا توليد مورد بررسي تخصصي قرار گيرد؛ اما با توجه به تجربه قبلي و رد اين طرح در کميسيون‌هاي تخصصي به کميسيون اجتماعي واگذار شده است.
21 آبان 1398/فارس

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/31302
0 نظر