× تماس با ما
0 0 نظرات 267 بازدید
تاریخ انتشار 02 - 1398/06/26

مدل جدید تأمین مالی کشاورزی دولت هلند و تضمین آینده کشاورزی

مدل جدید تأمین مالی کشاورزی دولت هلند و تضمین آینده کشاورزی

 

 مدل جديد تأمين مالي کشاورزي دولت هلند و تضمين آينده کشاورزي

به گزارش سايت Netherlandsandyou، مقامات هلندي درباره هزينه‌هاي تاسيس مزارع کشاورزي براي جوانان اظهار نگراني کرده اند. در اين باره کارولا شوتن وزير کشاورزي هلند در سخناني اظهار داشت: «براي مدتي بخش کشاورزي نگران اين مسئله است که چه کسي زمين‌هاي کشاورزي موجود را حفاظت و بهره برداري خواهد کرد. کشاورزان جواني که انگيزه زيادي براي کشاورز شدن دارند معمولاً هنگام ايجاد مزرعه يا بهره برداري از مزرعه ديگران با بار مالي سنگيني مواجه ميشوند. تامين مالي مراحل اوليه اين کار براي کشاورزان جوان کار ساده‌اي نيست به همين دليل تمايل دارم درباره تأسيس اين صندوق با انجمن جوانان کشاورز هلند (NAJK) گفتگو کنم. همچنين اين صندوق بايد به کارافرينان جوان کمک کند تا شرکتهاي خود را ثبات بيشتري ببخشند.»

سفر کشاورزان جوان اتحاديه اروپا به چين براي آشنايي با دستاوردهاي کشاورزان چيني

پيري جمعيت کشاورزان مسئله‌اي است که بيشتر کشورها در حال برنامه ريزي براي حل آن و جذب جوانان به حرفه کشاورزي هستند. در همين زمينه جواناني از هلند و اتحاديه اروپا به منظور آشنايي با تجربه جوانان چين در حوزه نوآوري هاي بخش کشاورزي به اين کشور سفر کردند. سوزان روژينک 33 ساله که رهبري اين سفر را به عهده دارد اظهار داشت: «ما فهميديم که چيزهاي زيادي براي ياد گرفتن وجود دارد. همه ما با چالشهاي جهاني نظير فشارهاي اجتماعي و محيط زيستي مواجه هستيم و با همکاري با کشاورزان جوان سراسر جهان ميتوانيم تاثير گذار باشيم. اولين سفر ما به چين در نوامبر سال 2017 بود که به همراه 9 نفر از کشاورزان جوان اتحاديه اروپا براي برقراري ارتباط و تبادل دانش با کشاورزان چيني به آنجا رفتيم. و من متوجه شدم که کشاورزان چيني ابتکارات خوبي دارند و جالب است بدانيد که آنها خودشان تمام ذخيره مواد غذايي را مديريت ميکنند و به سرعت در حال توسعه حومه شهر هستند.»

اختصاص بورسيه براي تحقيق در حوزه سيستمهاي کشاورزي جهان در هلند

سوزان روژينک پس از بازگشت به هلند الهام بخش بسياري از کشاورزان هلندي شد. وي گفت: « من با کشاورزان زيادي که علاقه مند به کشاورزي چين شدند صحبت کرده ام سه نفر از چهار کشاورزي که قرار است در اين سفر به من ملحق شوند بورسيه نافيلد که يک بورس ويژه در بخش کشاورزي است را دريافت کرده اند. اين کمک هزينه اين فرصت را به آنها ميدهد که دو سال را در سفر براي تحقيق و ارزيابي درباره سيستم‌هاي کشاورزي جهان بگذرانند.» يکي از موضوعات اصلي بحث در طول سفر رابطه بين کشاورزان و جوامع اطرافشان است. اين موضوع براي سوزان نيز اهميت دارد چنانکه هر ساله پذيراي هزاران بازديدکننده از مزرعه خود است.

همکاري مشترک کشاورزان محلي و شهروندان با يک طرح ابتکاري

اين گروه همچنين از طرح ابتکاري کشاورزي مشترک جامعه (Community Shared Agriculture) بازديد کردند. CSA يک طرح مشارکتي است که در آن کشاورزان محلي و شهروندان با هم همکاري ميکنند. به عنوان مثال شهروندان ميتوانند در ازاي برداشت مقداري محصول از مزرعه، آن را حمايت مالي کنند. سوزان همچنين در مورد تبادلات صورت گرفته نظر مثبت دارد و افزود: « چيزهاي زيادي هست که ما ميتوانيم از هم بياموزيم. ما در تلاش هستيم که جهان را تغذيه کنيم و هلند دانش فراواني در اين زمينه دارد. با اين حال ما فقط يک کشور کوچک هستيم و همکاري با چين واقعا ميتواند فرصتهايي را براي ما فراهم کند. من فکر ميکنم چين و هلند همتايان خوبي هستند چرا که هر دوي ما داراي عزمي جدي، علاقمند به کار با فناوري هاي جديد و بازيگران اصلي در دنياي کشاورزي هستيم.»

هدف بودجه 75 ميليون يورويي که وزارت کشاورزي هلند اعلام کرده است، اطمينان از اين مسئله است که در آينده نيز کشاورزان هلندي ميتوانند نقش اصلي توليد مواد غذايي جهان را ايفا کنند. به همين دليل اين پروژه از کشاورزان جواني که علاقمند به راه اندازي مزرعه يا بهره برداري از يک مزرعه پيش ساخته هستند از طريق تامين مالي يا آموزش حمايت ميکند.

:globe_with_meridians: http://bit.do/e8KEK

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/17949
0 نظر