× تماس با ما
1 0 نظرات 497 بازدید
تاریخ انتشار 02 - 1398/06/24

ایده هایی برای جذاب کردن کشاورزی برای جوانان به منظور حفاظت از امنیت غذایی

ایده هایی برای جذاب کردن کشاورزی برای جوانان به منظور حفاظت از امنیت غذایی

 

ايده هايي براي جذاب کردن کشاورزي براي جوانان به منظور حفاظت از امنيت غذايي

 کشور کنيا در سال هاي اخير از مشکلات کمبود نيروي انساني رنج مي برد زيرا جوانان مايل به پذيرش انجام کار کشاورزي نيستند؛ در حالي که خشکسالي و گرسنگي مانع پيشرفت اين کشور شده است. آمارها حاکي از آن است، در حالي که ميانگين سني در کنيا 19.5 سال است ، ميانگين سني يک کشاورز کنيايي 60 ساله است اين آمار نشان مي دهد که مقدار زيادي از بخش فعال جامعه حاضر به مشارکت در توليد مواد غذايي نيستند و نمي‌تواند اين کشور را از نظر مواد غذايي تأمين کند.

با توجه به اين موضوع اين سؤال ايجاد مي‌شود که چرا در کشوري که امنيت غذايي با چالش روبرو است ، جوانان اين فرصت را نمي‌بينند و از اين مزيت استفاده نمي‌کنند!؟

انديشمندان کنيايي راه حل‌هاي زير را بدين منظور پيشنهاد کرده‌اند:

 اول ، بايد کشاورزي به عنوان يک #تجارت جذاب و مهم ارتقا يابد. به طور مثال در اين کشور افراد بازنشسته از مشاغل دولتي، معمولاً بدون دانش کافي به کار کشاورزي مي پرداختند، اين عمل تأثير منفي بر کشاورزي در ميان جوانان داشت که با اين نگرش رشد مي‌کردند که کشاورزي کاري قديمي، غير سودمند، سخت و کثيفي است!

دوم ، #منابع_مالي و ديگر منابع لازم براي کشاورزي موفق بايد در اختيار جوانان قرار گيرد. معدود جواناني وجود دارند که صاحب زمين باشند و سرمايه در دسترس آنها باشد. سياست گذاران بايد مفاهيم نوآورانه تأمين مالي ، راهبردهايي را براي شناسايي و تأمين بودجه طرح‌هاي پايدار کشاورزي و بسترهاي نرم‌افزاري براي شناسايي جوانان علاقمند به کشاورزي و تجارت تجاري توسعه دهند. علاوه بر اين ، کشاورزي بايد متناسب با برنامه‌هاي درسي مدارس ابتدايي و متوسطه انجام شود تا آگاهي از اين بخش به عنوان يک کارفرماي بالقوه در مراحل اوليه رشد فرد ايجاد شود و همچنين به شناسايي آن دسته از جوانان که علاقه‌اي به آن دارند براي پرورش بيشتر کمک کند.

سوم ، #انقلاب_ديجيتال فرصتي را براي جذب جوانان به کشاورزي از طريق سيستم عامل هاي ديجيتال و نوآوري هايي مانند رسانه‌هاي اجتماعي ، برنامه ها ، روباتيک و هوش مصنوعي فراهم مي‌کند. براي جذب ذهن جوانان بايد مفهوم #کشاورزي_هوشمند مورد تشويق و برجسته قرار گيرد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/17774
0 نظر