× تماس با ما
0 0 نظرات 377 بازدید
تاریخ انتشار 02 - 1398/06/23

تمهیدات روسیه برای رواج کشاورزی و تجدید نسل کشاورزی با استفاده از ابزار رسانه ها

تمهیدات روسیه برای رواج کشاورزی و تجدید نسل کشاورزی با استفاده از ابزار رسانه ها

 تمهيدات روسيه براي رواج کشاورزي و تجديد نسل کشاورزي با استفاده از ابزار رسانه ها

روسيه علاوه بر کمک‌هاي مالي و ارتقاي زيرساخت‌هاي کشاورزي به‌طور ويژه‌اي از طريق رسانه‌ها ديدگاه عمومي مردم را نسبت به کشاورزي ارتقا مي‌دهد. در شرايط جديد جهاني، اوضاع خاصي براي فرهنگ و اجتماع پديد آورده است مي‌توان گفـت به‌طورکلي تغييرات و تعاملات فرهنگي در فضايي متفاوت از گذشته صورت مي‌پذيرد. رسانه‌ها بيش‌ازپيش در زندگي ما حضور دارند و در مواردي بدون آنکه متوجه باشيم، ساعت‌ها مخاطب راديو و تلويزيون مي‌شويم. رسانه‌ها در دنياي کنوني، يک جهان مجازي مي‌سازند که در آن هر فردي براي برقراري ارتباط، از امکانات متعددي برخوردار است و لذا شخصيت فرد از طريق مجموعه ارتباطات او ساخته مي‌شود و در اينجاست که از «رسانه‌اي شدن فرهنگ و جامعه« سخن گفته مي‌شود. رسانه در ساده‌ترين ديدگاه يعني راديو، تلويزيون، سايتهاي اينترنتي، روزنامه، سينما و حتي بازي‌هاي کامپيوتري و نرم‌افزارهاي ارتباط‌جمعي.

برنامه‌هاي تلويزيوني و پويانمايي‌هاي بسياري نيز براي رده‌هاي سني مختلفي تهيه مي‌شود تا ديد جامعه نسبت به کشاورزي به‌عنوان صنعت پول‌ساز، اشتغال‌زا، سبز، سالم و شاد جلب شود. مرسي وانژيرا مونه و همکارانش (2016) تأثير برنامه‌هاي تلويزيوني بر کشاورزان خرده‌پا را مورد مطالعه قرار داده‌اند و رسانه‌ها به‌خصوص تلويزيون را به‌عنوان مهم‌ترين ابزار اطلاع‌رساني به جامعه در مورد کشاورزان و اطلاع‌رساني به کشاورزان در مورد موضوعات مختلف ازجمله تکنولوژي‌هاي نو معرفي کرده‌اند (HRMars.com).

باازي هاي کامپيوتري و نهادينه کردن ارزش کشاورزي از دوران کودکي

يکي ديگر از راهکارهاي موفق براي جذب جوانان نهادينه کردن ارزش و آموزش کشاورزي به آن‌ها از دوران کودکي مي‌باشد که به‌طور مستقيم و غيرمستقيم توسط رسانه‌ها دنبال شده است. براي مثال بازي‌اي کامپيوتري و اپليکيشن-هاي بسيار متنوع و زيبايي براي سنين مختلف در جهت آشنايي و جذب کودکان به مزرعه و کشاورزي در روسيه ايجاد شده است. از بازيها مي‌توان به:

- Farm Town Happy (Foranj ارائه شده توسط شرکت روسي )
- Golden Farm (PlayMe8 ارائه شده توسط شرکت روسي )
- Farm Day Village Farming ( Big Alpha Games ارائه شده توس شرکت )

و ... اشاره کرد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/17767
0 نظر