× تماس با ما
0 0 نظرات 281 بازدید
تاریخ انتشار 01 - 1398/06/22

قوانین زیست محیطی آمریکا بازنگری می شود/ بررسی مزایای چرای دام در اراضی ملی آمریکا

قوانین زیست محیطی آمریکا بازنگری می شود/ بررسی مزایای چرای دام در اراضی ملی آمریکا

به گزارش Thefencepost، جولاي 2018، سه تن از نمايندگان بخشهاي ذي نفوذ حوزه چراي دام در اراضي ملي در جلسه استماع کميته منابع طبيعي کنگره آمريکا حضور پيدا کردند. اين افراد با بيان دلايلي به مزاياي چراي دام در اراضي ملي و ضعفهاي قانوني تاثير گذار در اين حوزه پرداختند. طي جلسه استماع کميته منابع طبيعي کنگره آمريکا، يک نماينده دولت، يک نماينده جامعه علمي و يک نماينده صنعت کشاورزي (بخش خصوصي) براي حذف نظارتهاي شديد و ضعفهاي قانوني که بر چراي دام در برخي زمينهاي دولت فدرال تاثير گذارند، مواردي را مطرح کردند. «براد ليتل» فرماندار ايالت آيداهو، «پروفسور ديو ناگل» از دانشگاه مونتانا و «استفان اسمال هاوس» رئيس اداره زمينهاي زراعي آريزونا دلايلي را تحت عنوان « نقش اساسي چراي دام در اراضي فدرال و اهميت آن براي روستاهاي آمريکا» به کميته فرعي رسيدگي به زمينهاي فدرال ارائه دادند. اين افراد بر سهم ارزشمند دامداران و بهره‌برداران زمينهاي ملي، در اقتصاد پايدار جوامع روستايي و سلامت منابع طبيعي مشترک در آمريکا تاکيد کردند.

دامداران کارآمدترين مديران اراضي ملي هستند

براد ليتل در اين جلسه اظهار کرد: «وجود دامداران براي مديريت موفق زمينهاي ملي ما ضروري هستند. برخلاف مديران دولتي که تنها چند سال است که در آنجا هستند، دامداران براي نسلهاي متمادي بر روي اين زمينها بوده اند. اگر دامداران مرتبا از اين زمينها دور شوند کشور ما موثرترين و کارآمدترين مديران اراضي ملي را از دست ميدهد و احتمالا املاک شخصي نيز براي توسعه فروخته ميشوند.» حفاظت از گونه ها يکي از مزاياي چرا در مراتع عمومي است. طرح Sage Grouse که بخشي از زمينهاي وزارت کشاورزي آمريکا براي الگوي حفاظت از گونه هاي حيات وحش را بهره برداري کرده است، نشان از پتانسيل تلاشهاي حفاظتي مشترک بين دامداران و آژانسهاي فدرال دارد. 

آزمون موفق دامداران در حفاظت از اراضي ملي آمريکا

ناگل که به مدت هشت سال به عنوان مشاور علمي در SGI(The Sage Grouse Initiative) خدمت کرده، معتقد است اطمينان از اينکه دامداران ميتوانند به پرورش دام در اراضي ملي ادامه دهند، ضروري است. ناگل گفت: « تا امروز دو هزار و 154 توليد کننده براي حفاظت از 7.5 ميليون جريب از اراضي مرتعي مشارکت داشته اند که به صدها مورد از جوامع روستايي و منابع بيشماري از حيوانات وحشي سود رسانده اند.» علي-رغم اثبات مزاياي دامداري مبتني بر چرا، برخي گروه¬ها، به طور فزاينده¬ اين صنعت دامداري را هدف قرار داده اند. 

سوءاستفاده فعالان محيط زيستي از قوانين براي محدود کردن چراي دامها

بر اساس مطالعه اي توسط بنياد حقوقي «ماونتين استيت» گروهي متشکل از هشت گروه فعال محيط زيستي طي يک دوره ده ساله بالغ بر 3300 پرونده دادخواست در سراسر کشور تشکيل داده¬اند. ليتل گفت: « بسياري از اين دادخواستها از مقررات موجود در سياست زيست محيطي بهره¬برداري ميکنند و چرا در زمينهاي ملي را محدود ميکنند. اين در حالي است که در دهه هفتاد ميلادي وقتي آژانس فضايي اروپا (ESA) و قانون سياست محيط زيستي ملي (NEPA) به صورت قانون تصويب شدند، خوب بودند اما امروزه به سلاحي براي منازعات عادي تبديل شده اند و مقررات توليدي آنها به همان اندازه که سنگين هستند ناکارآمد و بي اثر نيز هستند.» ليتل اشاره کرد که حفاظت از گونه ها از بالا به پايين عمل نميکند.

قوانين سنگين محيط زيستي تهديدکننده جوامع روستايي و ستون فقرات اقتصاد روستا

دامداران زمينهاي ملي را يک فرصت براي کار با دولت فدرال و انجمنهاي محيط زيستي به منظور دستيابي به نتايج مطلوب در مديريت زمين و حفاظت از گونه¬ها مي¬بينند. با اين حال اين امر تنها از طريق اصلاحات مقرراتي امکان پذير است که به صنايع اجازه ميدهد تا به کارشان به عنوان مباشر در زمينهاي عمومي آمريکا ادامه دهند. ليتل در اين باره به نمايدگان کنگره آمريکا اظهار کرده: « من از شما درخواست ميکنم که به قوانين سنگين محيط زيستي بپردازيد که روش زندگي ما و جوامع روستايي را تهديد ميکنند. جايي که دامداري ستون فقرات آن است و مدارس ما، بهداشت ما و اقتصاد ما را حفظ ميکند.» 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/17677
0 نظر