× تماس با ما
0 0 نظرات 405 بازدید
تاریخ انتشار 01 - 1398/06/20

(برنامه های ملی دولت هند برای تقویت و کارامدسازی بخش کشاورزی (بخش اول

(برنامه های ملی دولت هند برای تقویت و کارامدسازی بخش کشاورزی (بخش اول

برنامه هاي ملي دولت هند براي تقويت و کارامدسازي بخش کشاورزي (بخش اول)

پايگاه اينترنتي هندوستان امروز، برنامه هاي دولت هند در بخش کشاورزي را طي مقاله‌اي تشريح کرد. طي اين برنامه 10 پروژه مهم قرار است پيگيري شود که در اين يادداشت به شکل مختصر به آنها پرداخته خواهد شد. مهم ترين حمايت هاي دولت هند به کشاورزي اين کشور در قالب شفافيت بيشتر زنجيره کشاورزي، تقويت توامندي هاي روستاييان، افزايش دسترسي توليدکنندگان به بازار صورت خواهد گرفت.

بازار ملي الکترونيکي کشاورزي (E-NAM):
:small_blue_diamond:در هندوستان بازارهاي محلي‌اي (mandis) وجود دارند که کشاورزان مي توانند به شکل مستقيم و بدون واسطه در آن محصول توليد شده خود را به فروش برسانند. براي جلوگيري از احجاف به توليدکنندگان و استثمار برخي از توزيع کنندگان به آنها، تشکلي تحت عنوان «کميته بازار محصولات کشاورزي» يا APMC توسط دولت ايجاد شده است. از سوي ديگر اين تشکل مراقب است تا قيمت محصول عرضه شده به خرده فروشي‌ها بيش از حد بالا نرود. حالا دولت هند در نظر دارد همين بستر موجود در اين کشور را با استفاده از شبکه اينترنت به يکديگر متصل نمايد. جمعيت کسب و کار کشاورزي دهقانان خرد هندوستان (mall Farmers Agribusiness Consortium (SFAC)) ذيل نظارت وزارت کشاورزي، طراحي و راه اندازي اين سامانه را برعهده بگيرد. دولت هند در نظر دارد با استفاده از اين سامانه ملي تحت وب، بازاريابي محصولات کشاورزي در اين کشور را يکپارچه ساخته، دستورالعمل هاي پيچيده ساده نموده، عدم تقارن اطلاعاتي را از بين برده و همچنين امکان کشف قيمت واقعي قيمت در شرايط عرضه و تقاضاي واقعي را فراهم سازد.

ماموريت ملي براي کشاورزي با ثبات
دولت هند در نظر دارد در قالب يک برنامه ملي بهره‌وري در کشاورزي را ارتقاء دهد. اين برنامه ملي به شکل خاص قرار است روي اراضي ديم، مزارع کشاورزي تلفيقي، ارتقاي راندمان مصرف آب و همينطور سلامت خاک تمرکز نموده و در خصوص حفاظت از منابع طبيعي نيز هم افزايي به وجود آورد. بخش هاي مختلف اين برنامه قرار است توسط وزارت کشاورزي هندوستان اجرا شود که جزئيات بيشتري از آن اعلام نشده است.

برنامه آبياري کشاورزي نخست وزير (Pradhan Mantri Krishi Sinchai Yojana)
دولت هندوستان در نظر دارد براي ارتقاي راندمان مصرف آب در بخش کشاورزي، برنامه ملي آبياري کشاورزي نخست وزير را اجرايي نمايد. قرار است در اين برنامه وسعت بيشتري از اراضي کشاورزي زير پوشش سيستم هاي آبياري قرار گرفته و محصولب بيشتري از هر واحد آب توليد شود.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/foods/post/17643
0 نظر