خسارات راه‌اندازی بادبادک‌های آتش‌زا از غزه به اسرائیل

خسارات راه‌اندازی بادبادک‌های آتش‌زا از غزه به اسرائیل shia muslim                   
این بادبادک‌ها منجر به دست‌کم 450 آتش‌سوزی در ماه گذشته و سوزاندن حدود 7 هزار جریب از بهترین زمین‌های کشاورزی شدند و حدود 2 میلیون دلار خسارت ایجاد کرده‌اند.

به نقل از جروزالم پست و تایمز اسرائیل، تقریباً 3 ماه است که جوامع نزدیک مرز غزه با پدیده بادبادک‌های آتش‌زا مواجه شده‌اند؛ نوع جدیدی از حملات که شباهتی به شلیک راکت از سوی حماس ندارد.

امروز بادبادک‌های آتش‌زا، زمین‌های کشاورزی این جوامع را سوزانده‌اند، پلیس را به‌منظور خنثی کردن وسایل انفجاری در نزدیکی جاده‌ها مستقر کرده‌اند و منجر به موجی از لغو اقامت در هتل‌ها و مهمانخانه‌های محلی شده‌اند.
با وجود آنکه بادبادک‌های آتش‌زا هنوز سبب کشته یا زخمی شدن هیچ غیر نظامی اسرائیلی نشده‌اند اما به نحو فزاینده‌ای در حال تحمیل خسارات اقتصادی هستند. این بادبادک‌ها منجر به دست‌کم 450 آتش‌سوزی در ماه گذشته و سوزاندن حدود 7 هزار جریب (2 هزار و 800 هکتار) از بهترین زمین‌های کشاورزی شدند و حدود 2 میلیون دلار خسارت ایجاد کرده‌اند.
شعله‌های آتش‌سوزی این بادبادک‌ها، پارک‌هایی نظیر "کرن کایمث لی اسرائیل" و جنگل‌های "ذخیره ملی یهودی" که محبوب مسافران و توریست‌ها بودند، فراگرفتند. شعله‌های آتش به سیستم‌های آبیاری خسارت وارد کرده و به دام و طیور و حیات‌وحش آسیب رسانده‌اند. تنها در آتش‌سوزی‌های روز 18 ژوئن، صدها بوقلمون در نتیجه استنشاق دود آتش‌سوزی‌ها در منطقه اشکلون خفه شدند.
واکنش ارتش اسرائیل تاکنون، تیراندازی هشدارآمیز به اطراف مکان‌های استقرار راه اندازندگان این بادبادک‌ها، حمله به خودروی رهبران این افراد و حمله به مواضع حماس بوده است. با این حال، برخی مقامات اسرائیلی نظیر گیلعاد اردان، وزیر امنیت داخلی، نفتالی بنت، وزیر آموزش و آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع، خواستار به کارگیری سیاست شلیک مستقیم به راه اندازان و نیز واکنش شدیدتری نسبت به حماس شده‌اند.

کلید واژه های مطلب: خسارات   راه‌اندازی   بادبادک‌های   آتش‌زا   از   غزه   به   اسرائیل   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.