جروزالم پست: شرایط اسرائیل پس از حمله آمریکا به سوریه بهبود نیافته است

جروزالم پست: شرایط اسرائیل پس از حمله آمریکا به سوریه بهبود نیافته است shia muslim                   
در این حمله، نفع ایران در فراهم ساختن شرایط حضور دائمی نظامی در سوریه با امید به گشایش جبهه دیگری برای فشار مستمر به اسرائیل، مورد توجه قرار نگرفت.

هرب کینون، نویسنده جروزالم پست در واکنش به حملات هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه نوشت: برای اسرائیل، پیش و پس از حمله تفاوت زیادی نکرده است. این مهم است که ایالات‌متحده به تأسیسات تسلیحات شیمیایی سوریه ضربه زده است اما نباید تثبیت نظامی ایران در سوریه را که دغدغه‌ای هولناک برای اسرائیل است، فراموش کرد.

در این حمله، نفع ایران در فراهم ساختن شرایط حضور دائمی نظامی در سوریه با امید به گشایش جبهه دیگری برای فشار مستمر به اسرائیل، مورد توجه قرار نگرفت.

این حمله تنها به معنای بازدارندگی اسد از به‌کارگیری تسلیحات شیمیایی در آینده بود نه به معنای پایان دادن به رژیم او. این حمله نشان‌دهنده مداخله بیشتر آمریکا در جنگ سوریه یا بازدارندگی از مداخله ایران و روسیه در این جنگ نبود.

اسد همچنان در قدرت است و روس‌ها، ایرانیان و ترک‌ها –نه آمریکا یا هر کشور غربی دیگری- همچنان کارگزاران این قدرت هستند. وضعیت اسرائیل در مورد سوریه با این حمله، بهبود چندانی نیافته است و تصمیم گیران اسرائیلی با همان معضلی مواجه هستند که پیش از حملات روز شنبه بودند:

چگونه باید به افزایش قابلیت‌های نظامی ایران در سوریه و توسعه جایگاهش در این کشور واکنش نشان داد؟

کلید واژه های مطلب: جروزالم   پست      شرایط   اسرائیل   پس   از   حمله   آمریکا   به   سوریه   بهبود   نیافته   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.