انفجار 3 بمب در ایالت راخین در میانمار

انفجار 3 بمب در ایالت راخین در میانمار shia muslim                   
سه بمب روز شنبه در شهر "سیتوه" در ایالت راخین در میانمار منفجر شد.

به نقل از رویترز؛ در انفجار امروز (شنبه) 3 بمب در ایالت راخین در میانمار، یک پلیس جراحت سطحی برداشت. مقام‌ها در حال تحقیق درباره عوامل این انفجارها هستند.

این انفجارها تنها سه روز پس از آن رخ می‌دهد که انفجاری مهیب در شهر "لاشیو" واقع در شمال شرق میانمار موجب کشته شدن دو کارمند بانک و زخمی شدن ده‌ها نفر از مردم شد.

گفته می‌شود این شهر محل درگیری گروه‌های شبه‌نظامی با ارتش میانمار است.

سیتوه مرکز ایالت بحران‌زده راخین است و سال گذشته حمله‌ای منتسب به شبه‌نظامیان مسلمان راخین موجی از حملات نظامی را به دنبال داشت و موجب شد تا ۶۸۸ هزار تن به سمت بنگلادش فرار کنند. بسیاری از آنها کشته، مورد تجاوز قرار گرفتند و یا به دست سربازان و پلیس میانمار به آتش کشیده شدند.

یکی از بمب‌ها رأس ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح امروز به وقت محلی در پشت ساختمان تین مائونگ سو، وزیر کشور میانمار منفجر شد. او یکی از مقام‌های عالی‌رتبه در دولت محلی است. دو بمب دیگر هم در نزدیکی دادگاه عالی میانمار و دفتر ثبت اراضی منفجر شد.

سخنگوی پلیس میانمار گفت: مظنونانی وجود دارند اما اکنون زمان اظهار نظر نیست. پلیس تلاش دارد با تحلیل ساختار بمب‌ها درباره مظنون‌ها اطلاعات جمع‌آوری کند. همچنین سه بمب منفجر نشده هم در این شهر کشف شد. تدابیر امنیتی به شدت افزایش یافته است.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسوولیت انفجارهای امروز را بر عهده نگرفته است

کلید واژه های مطلب: انفجار   3   بمب   در   ایالت   راخین   در   میانمار   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.