طرح پاکسازی و تنظیف کلیساها و مراکز عبادی مسیحیان عراق توسط جوانان شهر موصل

طرح پاکسازی و تنظیف کلیساها و مراکز عبادی مسیحیان عراق توسط جوانان شهر موصل shia muslim                   
جوانان مسلمان شهر موصل عراق در اقدامی خداپسندانه شروع به تعمیر کلیسای کاتولیکی کرده‌اند که در حملات داعش تخریب شده بود.

گروهی از جوانان مسلمان شهر موصل عراق برای رساندن این پیام که این شهر متعلق به مسیحیان نیز است، داوطلب شدند تا در پاک‌سازی و تعمیر کلیسای کاتولیک سنت جرج به همشهریان مسیحی خود کمک کنند.

این جوانان به منظور پایان دادن به شایعات دروغ مبنی بر آزار و اذیت مسیحیان از سوی مسلمانان منطقه، با انتشار پیامی با مضمون «این عراق مسیحیان است» اقدام به همکاری برای تعمیر کلیسای آنان کردند.

بر اساس شایعات گفته می‌شد که یک خانواده مسیحی به دست ساکنین مسلمان منطقه العربی موصل ترور شده‌اند. به همین خاطر گروهی از مردم این منطقه تصمیم گرفتند تا با کمک به تعمیر و بازسازی کلیسای مسیحیان به آنان ثابت کنند که «موصل هم برای ما و هم برای شماست» و «این تفاوت‌های ماست که باعث قدرتمان می‌شود.»

به نوشته «ماسلیم پرس»، کلیسای سنت جورج موصل در قرن دهم تأسیس و در اواسط قرن نوزدهم بازسازی شده است. این کلیسا در طول مدتی که تروریست‌های داعش این منطقه را اشغال کرده بودند بارها هدف شلیک گلوله قرار گرفت.

کلید واژه های مطلب: طرح   پاکسازی   و   تنظیف   کلیساها   و   مراکز   عبادی   مسیحیان   عراق   توسط   جوانان   شهر   موصل   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.