استقبال فلسطینیان و خشم اسرائیل از تصویب قطعنامه توقف شهرک‌سازی

استقبال فلسطینیان و خشم اسرائیل از تصویب قطعنامه توقف شهرک‌سازی shia muslim                   
تصویب قطعنامه توقف شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین واکنش متفاوت گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت.

به گزارش مصاف، تصویب قطعنامه تاریخی خواهان پایان شهرک سازی های غیر قانونی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین در جلسه شامگاه جمعه شورای امنیت سازمان ملل متحد، مورد استقبال تشکیلات خودگردان و گروه های مقاومت فلسطینی قرار گرفت و خشم رژیم صهیونیستی را برانگیخت.

بر اساس این گزارش، «نبیل ابوردینه»، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تصویب این قطعنامه تاریخی را ضربه محکمی به رژیم صهیونیستی برشمرده و آن را اتفاق نظر کامل بین المللی در محکومیت شهرک سازی و پشتیبانی قدرتمند از راه حل تشکیل دو کشور قلمداد کرد.

«صائب عریقات»، دبیر سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف)‌ نیز روز تصویب قطعنامه مذکور در شورای امنیت را یک روز تاریخی خوانده و تاکید کرد که این اقدام، پیروزی مشروعیت، قوانین و کنوانسیون های بین المللی به شمار می آید به ویژه آن که شهرک سازی را باطل و غیر قانونی قلمداد می کند.

در همین حال، «حازم قاسم»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز ضمن قدردانی از تمامی کشورهایی که از قطعنامه خواهان توقف شهرک سازی رژیم صهیونیسی پشتیبانی کردند، بر پایبندی فلسطینیان بر حق خود در مقاومت به شیوه های مختلف برای پایان دادن به شهرک سازی و توقف ورود شهرک نشینلن صهیونیست به سرزمین های اشغالی فلسطین تاکید کرد.

سخنگوی حماس همچنین اعلام کرد که این جنبش بر ضرورت تبدیل قطعنامه کنونی به گام های عملی برای توقف شهرک سازی و از بین بردن اشغالگری و مسائل مربوط به آن تاکید دارد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با صدور بیانیه ای، تصویب این قطعنامه را پیروزی عدالت مسئله فلسطین و محکومیت روشن سیاست ها و تجاوزگری های دشمن صهیونیست خوانده و خاطر نشان ساخت که افکار عمومی بین المللی علیه این رژیم و سیاست های آن در حال شکل گیری است و دیگر منزوی ساختن، تحریم و پیگرد جنایت ها و جنگ های اشغالگران علیه ملت فلسطین در تمامی محافل بین المللی امکان پذیر شده است.

«اسامه القواسمی»، سخنگوی جنبش آزادی بخش فلسطین (فتح) نیز در بیانیه ای رای مثبت شورای امنیت به قطعنامه توقف شهرک سازی را پیروزی تاریخی ملت فلسطین و تمامی آزادگان جهان و مقدمه مرحله جدیدی از کشمکش برشمرده و تاکید کرد که تصویب این قطعنامه به معنای تغییر اصولی در موضع شورای امنیت و نشانه درک عمیق خطر سیاست اشغالگری اسرائیل می باشد.

در سوی مقابل، دفتر «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تاکید بر این که قطعنامه مذکور را اجرا نمی کند، مدعی شد که شورای امنیت در حالی که نمی تواند هیچ کاری را برای توقف «قتل عام نیم میلیون نفر در سوریه» انجام دهد، «بی شرمانه تصویب قطعنامه علیه اسرائیل» را برگزید.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان این که دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری کنونی آمریکا نه تنها از این رژیم پشتیبانی نکرد بلکه در پشت پرده نیز علیه آن همکاری کرد، خاطر نشان ساخت که تل آویو به دنبال همکاری با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا و نمایندگان جمهوری خواه و دمکرات کنگره این کشور برای خنثی کردن «زیان های این قطعنامه احمقانه» می باشد.

نتانیاهو در واکنش به تصویب قطعنامه توقف شهرک سازی همچنین سفرای رژیم صهیونیستی در نیوزیلند و سنگال که به همراه ونزوئلا و مالزی پیش نویس قطعنامه مذکور را به شورای امنیت ارائه داده بودند، را برای رایزنی فرا خواند و از وزارت امور خارجه این رژیم نیز درخواست کرد که تمامی طرح های کمک به سنگال را متوقف کند.

در همین حال، «اسحاق هرزوگ»، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نیز شب تصویب قطعنامه ضد شهرک سازی در شورای امنیت را یک شب سخت خواند که این رژیم طی ده ها سال گذشته شاهد چنین شبی نبوده است.

«تسیپی لیونی»، وزیر خارجه پیشین رژیم صهیونیستی و رهبر کنونی حزب «هاتنوعا» نیز نخست وزیر این رژیم را مسئول تصویب قطعنامه مذکور دانسته و آغاز فوری مذاکرات با فلسطینیان برای محافظت از منافع رژیم و جلوگیری از تصویب چنین قطعنامه هایی را خواستار شد.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: استقبال   فلسطینیان   و   خشم   اسرائیل   از   تصویب   قطعنامه   توقف   شهرک‌سازی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.