اعتراض مصر به عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر

اعتراض مصر به عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر shia muslim                   
وزارت امور خارجه مصر بیانیه‌های سازمان "عفو بین الملل" و سازمان "دیده بان حقوق بشر" را که به دنبال وقوع انفجار در کلیسا در منطقه العباسیه قاهره صادر شدند را محکوم کرد.

به گزارش مصاف،احمد ابوزید، سخنگوی وزارت امور خارجه مصر گفت: "کشته شدن شمار زیادی از نمازگزاران مسیحی و مجروح شدن ده ها نفر دیگر در این انفجار، موجی از همبستگی و ابراز همدردی را در مصر در برابر تروریسم ایجاد کرد با این حال، سازمانهای عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر با سوء استفاده از این حادثه، بنا به انگیزه های سیاسی همان گفتمان جانبدارانه همیشگی خود را به هدف ایجاد تنش مذهبی و فرقه ای در مصر به کار انداخته اند. تا چنین وانمود کنند که کشور در حمایت از قبطی ها کوتاهی کرده است و نظام قضایی مصر هم در رسیدگی به این حادثه کوتاهی می کند."

ابوزید تصریح کرد که مشی گزینشی و برخورد یک بام و دو هوای این سازمان ها در برخورد با این حادثه تروریستی که یک شنبه گذشته رخ داد، هدفی جز تحقق منافع تنگ نظرانه و زیر سئوال بردن دولت مصر ندارد.

سازمان دیده بان حقوق بشر اخیرا گفته است که حکومت مصر طی چند سال گذشته نتوانسته است آن طور که باید و شاید سلامت شخصی و حقوق اساسی شهروندان قبطی را تأمین کند. سازمان عفو بین الملل هم خواستار محاکمه عادلانه عوامل این انفجار و پرهیز از مجازات اعدام برای آنها شده است.

"فیلیپ لوتر"، مدیر مرکز تحقیقات خاورمیانه و شمال افریقا در سازمان عفو بین الملل نیز در بیانیه ای گفته است: "این حمله باید زنگ خطر را برای دولتمردان مصر به صدا درآورد و به آنها گوشزد کند که تدابیر و اقداماتشان برای مهار حمله به مسیحیان قبطی کارایی و تأثیر لازم را ندارد."

گفتنی است در حادثه انفجار سالن دعا در کلیسایی در منطقه العباسیه قاهره در اثنای مراسم دعا در روز یکشنبه حداقل 25 نفر کشته و ده ها نفر مجروح شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: اعتراض   مصر   به   عفو   بین‌الملل   و   دیده‌بان   حقوق   بشر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.