خدمت‌رسانی بیش از دو هزار داوطلب در مراسم شهادت امام حسن عسکری(ع)

خدمت‌رسانی بیش از دو هزار داوطلب در مراسم شهادت امام حسن عسکری(ع) shia muslim                   
بیش از دو هزار داوطلب از شهرهای مختلف عراق به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) به زائرانی که برای گرامی‌داشت این مراسم وارد سامرا می‌شوند، خدمات‌رسانی می‌کنند.

به گزارش مصاف، شهر مقدس سامرا صحنه حضور میلیون‌ها زائر از داخل و خارج عراق است که برای برگزاری سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) در روز پنج شنبه وارد این شهر شده‌اند.
 
نیروهای داوطلب خدمات‌رسانی به زائران با تشکیل موکب‌های جداگانه در شهر سامرا، در طول مراسم امام حسن عسکری(ع) به زائران آن امام خدمات ارائه می‌کنند.

در همین راستا، داوطلبان در ارائه کلیه خدمات با خادمان آستان مقدس امام حسن عسکری(ع) از جمله استقبال از زائران، تنظیم ورود و خروج زائران، حرکت دسته‌های عزاداری، حضور در واحد کفشداری و امانات، حضور در دفتر گمشدگان حرم و راهنمایی و معرفی آنان، شرکت در عملیات طبابت و ارائه کمک‌های اولیه و همچنین پاکسازی داخل و خارج حرم، همکاری می‌کنند.

لازم به ذکر است، اغلب این داوطلبان به هیئت‌های حسینی و موسسه‌های دینی معروف وابسته‌اند و از سوی نمایندگان مرجعیت دینی آن مناطق انتخاب می‌شوند.

منبع: ایکنا

کلید واژه های مطلب: خدمت‌رسانی   بیش   از   دو   هزار   داوطلب   در   مراسم   شهادت   امام   حسن   عسکری(ع)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.