تظاهرات هزاران معلول جنگی یمنی مقابل دفتر سازمان ملل علیه آل سعود

تظاهرات هزاران معلول جنگی یمنی مقابل دفتر سازمان ملل علیه آل سعود shia muslim                   
هزاران معلول جنگی یمن همزمان با روز جهانی معلولان با راهپیمایی در خیابان‌های صنعاء، در مقابل دفتر سازمان ملل در این شهر تجمع کرده و خواستار رفع محاصره و محکومیت حملات رژیم سعودی به یمن که موجب افزایش شمار معلولان می‌شود، شدند.

 

به گزارش مصاف، هزاران نفر از معلولان یمنی که در حملات هوایی ائتلاف متجاوز عربستان سعودی آسیب دیده‌اند، در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در صنعاء، تجمع و جنایات متجاوزان و ادامه محاصره یمن را که به مشکلات آنها افزوده است، محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات از سازمان ملل متحد اعمال فشار بر کشورهای متجاوز را به منظور توقف جنگ و پایان دادن به محاصره خواستار شدند.

این تظاهرات همزمان با روز جهانی معلولان مصادف با سوم دسامبر، برگزار شد و شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی جنایات متجاوزان و محاصره‌ای را که به علت متوقف کردن ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی، تاثیر منفی بر وضعیت آنها داشته است، محکوم کنند.

اوضاع اقتصادی بحرانی که مردم یمن و این معلولان در آن به سر می‌برند، به مشکل معلولیت آنها افزوده است.

یک معلول یمنی گفت: معلولان به صورت وی‍ژه به شدت تحت تاثیر این بحران قرار داشته‌اند، با آوارگی و حملات متجاوزان شمار معلولان، مجروحان و مشکلات بیشتر شده است.

بیشتر این معلولان در پی حملات و بمباران‌های متجاوزان دچار معلولیت شده‌اند و آمارها نشان می‌دهد شمار آنها به بیش از دو هزار نفر رسیده است. متجاوزان به این هم بسنده نکرده‌اند و با حملات خود موجب تعطیلی ۳۰۰ مرکز ویژه ارائه خدمات به معلولان شده‌اند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعارهایی در محکومیت حملات متجاوزان به مراکز ویژه معلولان سردادند و در بیانیه‌ای از جامعه بین المللی عمل به مسئولیت خود را در حمایت از غیرنظامیان و پایبندی به قوانین بین المللی و حقوق معلولان با اتخاذ تدابیر لازم در جهت حمایت و سلامت معلولان خواستار شدند.

معلولان در یمن از جنگ در امان نبوده‌اند و بیشترین سهم را از مشکلات وارد شده به یمن داشته اند. آنها علاوه بر مشکلاتی که به علت معلولیت با آن مواجهند باید بار بیشتری را به علت کمبود امکانات درمانی به دوش بکشند، به ویژه اینکه تاسیسات و مراکز رسیدگی به وضعیت آنها نیز در پی بمباران‌ها تعطیل شده‌اند.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: تظاهرات   هزاران   معلول   جنگی   یمنی   مقابل   دفتر   سازمان   ملل   علیه   آل   سعود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.