امام حسین(ع) و عاشورا؛ محور نشریات اسلامی آلبانی

امام حسین(ع) و عاشورا؛ محور نشریات اسلامی آلبانی shia muslim                   
شماره‌های جدید نشریات «نور اهل بیت(ع)» و «عشق اهل بیت(ع)» به همت نمایندگی فرهنگی ایران در آلبانی چاپ و منشر شد.

به گزارش مصاف، شماره ۱۸۹ نشریه نور اهل بیت(ع) ویژه نوامبر ۲۰۱۶ میلادی به همت نمایندگی فرهنگی كشورمان در آلبانی منتشر شد.

در این شماره از ماهنامه مطالبی در خصوص برگزاری مراسم عاشورا در تیرانا و جهاد از دیدگاه امام حسین(ع) با اشاره به شهادت و ایثار آن امام همام به عنوان جهاد ناب اسلامی می‌خوانیم.

گزارش اخبار (انعکاس اهم اخبار آلبانی و جهان اسلام) و خطر ناشی از عدم رعایت قانون با اشاره به لزوم رعایت قوانین و مقرارت در جامعه از دیدگاه قرآن کریم، از دیگر مطالب این نشریه به شمار می‌رود.
شماره ۴۰ مجله عشق اهل بیت(ع) نیز که ویژه نوامبر ۲۰۱۶ میلادی است، ویژه‌نامه به مناسبت اربعین حضرت امام حسین(ع) را می‌خوانیم.

در این بخش، «روش قرائت قرآن كریم»، «امام حسین(ع)؛ تجدیدگر سنت الهی»، «قلب امام حسین(ع) برای چه می‌تپید؟»، «اربعین»، «قیام امام حسین(ع) مادی گرا نبود» و «قیام آزادی علیه ظلم» آمده است.

در بخشی دیگر به «روایاتی از اهل بیت(ع) پیرامون عزاداری»، «تقوای امام حسین(ع)»، «آماده برای قربانی‌شدن در راه خدا»، «وقوع عاشورا»، «حضور زنان در نهضت عاشورا»، «اخلاق امام حسین(ع)»، «امام حسین(ع)؛ وارث انبیاء»، «پیش‌گویی حادثه کربلا توسط امام علی(ع)» و «ارزش زیارت امام حسین(ع)» اشاره دارد.

«زیارت عاشورا»، «سرور شهدا»، «امام حسین(ع) و تاریخ»، «رهبر کربلا» و «فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره عاشورای حسینی» نیز از موضوعاتی پایانی این نشریه است.

منبع: ایکنا

کلید واژه های مطلب: امام   حسین(ع)   و   عاشورا؛   محور   نشریات   اسلامی   آلبانی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.